Ahşap Paletçilerin Meseleleri Masaya Yatırıldı

ahşap-palet

ahşap-palet

Türkiye’deki ahşap ambalaj ve ahşap palet üreticilerini aynı çatı altında toplayan TAPSİAD tarafından Bilecik’te düzenlenen genişletilmiş üye toplantısında, sektördeki gelişmeler değerlendirdi. Toplantıda, ürün kalitesini daha da arttırmak için yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

Palet Sanayicileri Derneği (TAPSİAD) üyeleri, Bilecik OSB Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıda, sektördeki gelişmeleri değerlendirdi. Dernek Başkanı Akın Balcıoğlu, TAPSİAD’ın kurulduğu günden beri sektörde kaliteyi artıracak politikalar geliştirdiğini belirtti. Balcıoğlu, “Üyelerimiz yaptıkları yatırımlarla sektörümüzdeki kalite çıtasını sürekli yükseltmektedir. Müşterilerimizin ürünlerinin güvenli şekilde taşınmasındaki sorumluluğumuzun bilincindeyiz” dedi.

Akın Balcıoğlu, dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de paletli taşımacılığın giderek önem kazandığı bir süreç yaşandığını söyledi. Sektöre Türkiye’de yön veren firmaların üyeleri olduğunun altını çizen Balcıoğlu, “Sadece belirli kalite standartlarını yerine getiren firmaları üye kabul ediyoruz. Paletlerimizin üzerinde taşınan ürünlerin gideceği noktaya güvenli şekilde ulaştırılması bizim için çok önemlidir. Bu yüzden kalite birinci önceliğimizdir” diye konuştu.

“İHRACATIN YÜKÜ OMUZLARIMIZDA”

Türk ihraç ürünlerinin dünyanın her yerine ulaştırılmasında ahşap palet ve ahşap ambalajların kilit önemesahip olduğunu vurgulayan Balcıoğlu, “Sorumluluğumuzun şuurundayız. Paletlerimizin üzerinde taşınan ürünlerin güvenli bir şekilde gideceği yere ulaşması, gümrüklerde paletlerden kaynaklanan sıkıntı yaşanmaması için her üyemiz titiz üretim yapıyor” diye konuştu.

Toplantıya ev sahipliği yapan dernek yönetim kurulu üyesi Kemal Ergal da, kaliteli üretimin ilk şartınınpersonel eğitimi olduğunu vurguladı. Ergal, kaliteli ham madde kullanmanın, makina yatırımlarının sürecin önemli unsurları olduğunu belirterek, “Sektörümüzün önü açık. TAPSİAD sektörümüzün geliştirmek için çabalıyoruz” dedi.

Toplantıda, kalite standartlarının yerleştirilmesi için dernek tüzüğüne disiplin yönetmeliği eklenmesi ve disiplin kurulu oluşturulması yönündeki görüşleri üyelere soruldu. Yapılan oylamada tüzüğe yönetmelik eklenmesi ve disiplin kurulu oluşturulması oy birliğiyle kabul edildi.

Denek tüzüğüne eklenen Disiplin Yönetmeliği’nin, kalite standartlarının belirlenmesinde önemli bir rol taşıyacağını söyleyen dernek başkanı Akın Balcıoğlu, “TAPSİAD Türkiye’de ahşap palet ve ahşap ambalaj sektöründe belirleyici güç olmaya devam ediyor” diye konuştu.

Reklamlar
Bu yazı HABERLER içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s